Mitchell & District Arena, Venues, Midget Girls C (Mitchell Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
PeeWee Rep
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Atom AE
(2-1)
3:40 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[AAE3PA3]
Atom Rep
(1-2)
5:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[ABPB4]
PeeWee Girls B
(1-2)
6:40 PM
vs. Lucan Irish
[PG10]
Midget Rep
(1-3)
8:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[MBPB2]
Midget LL
9:30 PM-10:45 PM
Practice
Midget AE
(4-0)
9:00 PM
vs. Hanover Falcons AE
[MAEPB2]
PeeWee AE
(7-1)
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[PAE3PA4]
Player Development
6:30 AM-7:45 AM
Goalie Training
Minor Novice Gold & Minor Novice Black
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Novice Rep & Atom LL
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Rep & Atom AE
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Midget Girls C
W (4-2)
7:00 PM
vs. Bluewater Hawks C
[MIDD1-40]
Bantam Girls C
(1-4)
8:00 PM
vs. Tillsonburg Lightning C
[BAND1-22]
PeeWee LL
6:50 PM-7:40 PM
Practice
PeeWee Rep
(4-3)
7:50 PM
vs. Kincardine Kinucks
[PBPB4]
Bantam Rep
(1-2)
9:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[BBPA4]
PeeWee Girls B
7:00 AM-8:05 AM
Practice
SR HL
Faust Hardware Flyers
(5-3)
8:20 AM
@ SR HL - Deck Dentistry Sabres
SR HL
Deck Dentistry Sabres
(4-0)
9:10 AM
@ SR HL - Advocate Oilers
INT HL
Edward Jones Leafs
(5-7)
10:10 AM
@ INT HL - Mark Bannon Backhoe Services Flames
INT HL
Mark Bannon Backhoe Services Flames
(4-9)
10:50 AM
@ INT HL - McDonald's Kings
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
Novice Girls C
(3-0)
12:45 PM
vs. Stratford Aces Red
[NOVC-05]
Atom AE
(1-3)
3:45 PM
vs. Kincardine Kinucks AE
[AAE3PC2]
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom LL
5:50 PM-6:40 PM
Practice
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
PeeWee Rep
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Novice Rep
(6-3)
4:40 PM
vs. Minto Mad Dogs
[NM20]
Atom LL
(6-1)
5:40 PM
vs. New Hamburg Huskies
[ALJ26]
PeeWee Girls B
(2-0)
6:40 PM
vs. Huron Heat
[PG11]
PeeWee AE
(1-0)
7:40 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[PAE3PB1]
Midget LL
9:30 PM-10:45 PM
Practice
Player Development
6:30 AM-7:45 AM
Power Skating
Midget AE
9:00 PM-10:30 PM
Linked Game Deleted
PeeWee Rep
7:00 PM-8:10 PM
Linked Game Deleted
Minor Novice Gold & Minor Novice Black
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Novice Rep & Atom LL
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Girls C
(0-2)
7:00 PM
vs. St. Marys Rock C
[BAND1-23]
PeeWee AE
8:00 PM-8:50 PM
Practice
PeeWee AE
(3-1)
6:50 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[PAE3PB3]
Bantam Rep
(1-3)
8:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[BBPA6]
PeeWee Girls B
7:00 AM-8:05 AM
Practice
SR HL
Advocate Oilers
(3-4)
8:20 AM
@ SR HL - Faust Hardware Flyers
SR HL
Faust Hardware Flyers
(5-5)
9:10 AM
@ SR HL - Deck Dentistry Sabres
INT HL
McDonald's Kings
(6-3)
10:10 AM
@ INT HL - Edward Jones Leafs
INT HL
Edward Jones Leafs
(3-2)
10:50 AM
@ INT HL - Mark Bannon Backhoe Services Flames
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
CHIPs 2
12:35 PM-1:35 PM
Practice
Minor Novice Gold
4:40 PM
vs. Listowel Cyclones
[MNGF1]
Minor Novice Black
4:40 PM
vs. Listowel Cyclones
[MNBF1]
Atom LL
(12-2)
6:30 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LAW85]
Midget Rep
(3-3)
8:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[MBPB4]
02030405060708
PeeWee Rep
7:00 AM-8:20 AM
Practice
PeeWee Girls B
5:40 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
(0-9)
6:40 PM
vs. Kincardine Kinucks
[NM18]
Midget AE
7:40 PM-9:10 PM
Linked Game Deleted
Midget Rep
(5-3)
9:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
[MBPB5]
Atom AE
(1-3)
7:00 PM
vs. Kincardine Kinucks AE
[AAE3PC4]
Minor Novice Gold & Minor Novice Black
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Novice Rep & Novice Girls C
4:50 PM-5:30 PM
Shared Practice
Atom Rep
5:40 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee Rep
(5-1)
6:40 PM
vs. Goderich Sailors
[PLA11]
Bantam Girls C
(0-1)
8:00 PM
vs. Lucknow/Wingham 86’ers
[BGO1]
PeeWee AE
6:30 AM-7:35 AM
Practice
Atom Rep
(1-3)
6:50 PM
vs. Listowel Cyclones
[ACB8]
PeeWee LL
7:00 AM-8:10 AM
Practice
SR HL
Deck Dentistry Sabres
(2-5)
8:20 AM
@ SR HL - Advocate Oilers
SR HL
Advocate Oilers
(1-10)
9:10 AM
@ SR HL - Faust Hardware Flyers
INT HL
Mark Bannon Backhoe Services Flames
(0-10)
10:10 AM
@ INT HL - McDonald's Kings
INT HL
McDonald's Kings
(7-5)
10:50 AM
@ INT HL - Edward Jones Leafs
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
CHIPs 2
12:35 PM-1:35 PM
Practice
PeeWee Girls B
(1-1)
3:40 PM
vs. West Oxford Inferno
[PGL1]
PeeWee AE
(5-1)
4:45 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[O-P-AE3-Q3-1]
Midget AE
(1-4)
7:45 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[O-M-AE3-5-Q3-1]
09101112131415
Atom LL & Atom Rep
7:00 AM-8:20 AM
Shared Practice
Midget Girls C
W (3-0)
6:50 PM
vs. Lambeth Lancers C
[MID-B_8]
PeeWee LL
7:50 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL
9:10 PM-10:30 PM
Practice
Player Development
6:30 AM-7:45 AM
Power Skating
Midget AE
(4-1)
9:00 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[O-M-AE3-5-Q3-3]
Midget Rep
7:00 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Girls C
(3-1)
6:50 PM
vs. South Huron Sabres
[BGO2]
Bantam Girls C
7:00 AM-8:05 AM
Practice
SR HL
Faust Hardware Flyers
(5-1)
8:20 AM
@ SR HL - Deck Dentistry Sabres
SR HL
Deck Dentistry Sabres
(4-1)
9:10 AM
@ SR HL - Advocate Oilers
INT HL
Edward Jones Leafs
(6-1)
10:10 AM
@ INT HL - Mark Bannon Backhoe Services Flames
INT HL
Mark Bannon Backhoe Services Flames
(0-10)
10:50 AM
@ INT HL - McDonald's Kings
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
CHIPs 2
12:35 PM-1:35 PM
Practice
PeeWee Rep
(3-2)
3:45 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[O-P-B-Q3-2]
Sr. Initiation Black & Sr. Initiation Gold
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice Rep
5:50 PM-6:40 PM
Practice
Atom LL
(1-5)
6:50 PM
vs. Zurich Thunder
[LAMW8]
Bantam LL
(7-3)
8:00 PM
vs. Wingham Ironmen
[LBMS21]
16171819202122
Atom LL
7:00 AM-8:20 AM
Practice
PeeWee AE
(0-1)
4:40 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[O-P-AE3-Q3-4]
PeeWee Girls B
(1-0)
6:00 PM
vs. West Oxford Inferno
[PGL3]
PeeWee LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
(2-3)
8:00 PM
vs. Goderich Sailors
[LBMS22]
Midget Rep
9:30 PM-10:50 PM
Practice
PeeWee Rep
(2-2)
7:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[O-P-B-Q3-4]
Minor Novice Black & Minor Novice Gold
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Novice Rep & Atom AE
4:50 PM-5:40 PM
Practice - No Flood
PeeWee Girls B
(0-3)
5:50 PM
vs. London Devilettes
[PGF19]
Atom LL
(5-2)
6:50 PM
vs. BCH Ice Dogs 2
[LAMW5]
Midget Girls C
L (1-2)
8:00 PM
vs. South Huron Sabres
[MGO1]
Atom LL
6:50 PM
vs. Seaforth Stars
[LAMW6]
PeeWee AE
8:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
[PNA14]
Midget AE
9:15 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[MLB5]
Bantam LL
7:00 AM-8:05 AM
Practice
SR HL
Advocate Oilers
8:20 AM
@ SR HL - Faust Hardware Flyers
SR HL
Faust Hardware Flyers
9:10 AM
@ SR HL - Deck Dentistry Sabres
INT HL
McDonald's Kings
10:10 AM
@ INT HL - Edward Jones Leafs
INT HL
Edward Jones Leafs
10:50 AM
@ INT HL - Mark Bannon Backhoe Services Flames
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
Sr. Initiation Black & Sr. Initiation Gold
12:35 PM-1:35 PM
Shared Practice
Atom Rep
3:45 PM-4:35 PM
Practice
Novice Girls C
4:45 PM
vs. Huron Heat HL1
[NOVC-03]
Novice Rep
5:45 PM
vs. Listowel Cyclones
[NM19]
23242526272829
Midget Girls C
7:00 AM-8:20 AM
Practice
PeeWee Rep
5:40 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[O-P-B-Q3-6]
PeeWee AE
7:00 PM
vs. Collingwood AE3 Blackhawks
[O-P-AE3-Q3-6]
Midget LL
8:30 PM
vs. Central Perth Predators
[LMMS10]
Midget AE
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Midget Rep
9:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[MCB6]
Bantam LL
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs 2
[LBMS24]
Minor Novice Black & Minor Novice Gold
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
PeeWee Girls B
5:00 PM-6:05 PM
Practice
PeeWee LL
6:15 PM-7:20 PM
Practice
PeeWee Rep
7:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[PLA12]
Atom LL
6:50 PM
vs. Walkerton Capitals 1
[LAMW7]
PeeWee Girls B
8:00 PM
vs. Huron Heat
[PGO1]
Midget Rep
9:15 PM
vs. Goderich Sailors
[MCB5]
SR HL
Deck Dentistry Sabres
8:20 AM
@ SR HL - Advocate Oilers
SR HL
Advocate Oilers
9:10 AM
@ SR HL - Faust Hardware Flyers
INT HL
Mark Bannon Backhoe Services Flames
10:10 AM
@ INT HL - McDonald's Kings
INT HL
McDonald's Kings
10:50 AM
@ INT HL - Edward Jones Leafs
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
CHIPs 2
12:35 PM-1:35 PM
Practice
Sr. Initiation Black & Sr. Initiation Gold
3:45 PM-4:35 PM
Shared Practice
Minor Novice Gold
4:35 PM
vs. Zurich Thunder
[MNGD14]
Novice Girls C
5:45 PM
vs. Huron Heat HL2
[NOVC-02]
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Midget Girls C
7:00 AM-8:20 AM
Practice
PeeWee LL
5:40 PM
vs. Walkerton Capitals
[LPMS10]
Bantam Girls C
7:00 PM
vs. Central Perth
[BGO3]
Bantam LL
8:00 PM
vs. Central Perth Predators
[LBMS23]
PeeWee LL
7:00 PM
vs. West Grey Warriors
[LPMS9]
Minor Novice Black & Minor Novice Gold
4:00 PM-4:50 PM
Shared Practice
Bantam Girls C
5:45 PM-6:35 PM
Practice
Atom AE
6:45 PM
vs. Kincardine Kinucks AE
[ANA07]
Midget Girls C
8:00 PM
vs. Bluewater Hawks C
[MID-B_9]
Midget Girls C
6:50 PM
vs. Lucknow/Wingham 86’ers
[MGO2]
SR HL
Faust Hardware Flyers
8:20 AM
@ SR HL - Deck Dentistry Sabres
SR HL
Deck Dentistry Sabres
9:10 AM
@ SR HL - Advocate Oilers
INT HL
Edward Jones Leafs
10:10 AM
@ INT HL - Mark Bannon Backhoe Services Flames
INT HL
Mark Bannon Backhoe Services Flames
10:50 AM
@ INT HL - McDonald's Kings
CHIPs 1
11:40 AM-12:35 PM
Practice
CHIPs 2
12:35 PM-1:35 PM
Practice
Sr. Initiation Black & Sr. Initiation Gold
3:45 PM-4:35 PM
Shared Practice
Bantam Girls C
4:45 PM
vs. Huron Heat
[BGO4]
PeeWee AE
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[PNA13]
PeeWee Rep
5:45 PM
vs. BCH Ice Dogs
[PLA10]
View Another Team
View AllOur Sponsors
  • Mark Bannon Backhoe Service
  • Larry Hudson
  • McDonald's
    
  • Hoegy's
  • Dodge Caravan
  • McLaughlin's Auto Wholesaling
    
Social Networking
Follow Us On
Follow Mitchell Minor Hockey on Twitter
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Mitchell & District Arena
185 Wellington St. , Mitchell, ON  N0K 1N0
  • Current Season

    8 - 7 - 1
  • All-Time

    8 - 7 - 1
Other Home Venues
Printed from mitchellminorhockey.com on Friday, February 21, 2020 at 12:43 AM